8 فعالیت و بازی سرگرم کننده برای آموزش لغات زبان انگلیسی به کودکان

نوشته شده توسط مدیر سایت
3149 بازدید
7 فعالیت و بازی سرگرم کننده برای آموزش لغات زبان انگلیسی به کودکان

یکی از چالش های آموزش زبان انگلیسی به کودکان، تشویق کودک به یادگیری لغات جدید هست. استفاده از روش های سنتی مثل تهیه لیست کلمات و حفظ کردن اونها برای کودک خسته کننده بوده و بزودی باعث از بین رفتن اشتیاق یادگیری در فرزند شما میشه.

تو این مطلب با 8 ایده جالب آشنا میشیم که روند یادگیری لغات جدید توسط کودک شما رو به یک فعالیت سرگرم کننده تبدیل میکنه. تمام این فعالیت ها به وسایل بسیار ساده ای که در هر خونه ای پیدا میشه احتیاج داره.

1. نوشتن روی میز

بچه ها عاشق نوشتن روی در و دیوار و میز و صندلی هستن، ولی هیچ وقت اجازه انجام دادن این کار رو ندارن. برای اجرای این فعالیت جذاب به یک ماژیک وایت برد (که با یک دستمال ساده پاک میشه)، یک میز و فلش کارت های مناسب احتیاج دارین. تمام دروس دوره های آموزشی سایت کیدی شامل فلش کارت های مورد نیاز هر سطح بوده که براحتی میتونین روی کاغذ یا مقوا بنویسین و یا از مجموعه فلش کارت های مخصوص کودکان استفاده کنین. هر روز از کودکتون بخواین که سه یا چهار فلش کارت رو انتخاب کنه و با ماژیک وایت برد روی میز بنویسه. شاید باورتون نشه، ولی نوشتن روی میز با ماژیک برای بچه ها انقدر جذابه که بزودی برای انجام دادن این کار از شما خواهش میکنن.

بازی نوشتن کلمات روی میز

2. بولینگ با کلمات

اگه تو اسباب بازی های کودکتون بولینگ پیدا نمیشه، میتونین از بطری آب معدنی یا نوشابه استفاده کنین. گوشه فلش کارت ها رو سوراخ کنین و با کش به بطری وصل کنین. در انتهای هر ست از بازی (پرتاب دو توپ)، کودک باید کلمه روی فلش کارت هر بطری یا پینی که با توپ زده رو بدرستی بگه تا امتیاز بگیره.

بازی بولینگ با کلمات

3. برج سازی با کلمات

بین 15 تا 20 کلمه رو انتخاب کنین و روی لیوان های یکبار مصرف بچسبونین. قبل از اینکه کودک هر لیوان رو روی برج بذاره باید کلمه نوشته شده رو با صدای بلند بخونه. برای ساختن برج کامل یک جایزه مشخص کنین تا چالش و جذابیت بازی چند برابر بشه.

بازی ساختن برج با کلمات

4. کلمات خمیری

کدوم بچه ای دوست نداره با خمیر بازی کنه؟ به کودکتون بگین از بین فلش کارت های مناسب سطحش یکی رو انتخاب کنه و با خمیر بازی اون کلمه رو بسازه.

بازی کلمات خمیری

5. ماهیگیری با کلمات

این بازی ساده بنظر میرسه اما اکثر بچه ها اون رو دوست دارن. اول کلمات مورد نظر رو روی کاغذ بنویسین و به اونها گیره کاغذ وصل کنین. بعد با استفاده از یک تکه چوب یا یک چیز مشابه، نخ یا کاموا و یک آهن ربای کوچک چوب ماهیگیری بسازین. از کودکتون بخواین تا اول اسم هر ماهی (کلمه نوشته شده روی کاغذ) رو بگه و بعد اون رو بگیره. حتماً برای این بازی جایزه بگذارین تا کودک برای گرفتن تمام ماهی ها ترغیب بشه.

بازی ماهیگیری با کلمات

6. کلمات جادویی

با استفاده از مداد شمعی یا مداد رنگی سفید کلمات رو روی یک کاغذ سفید بنویسین. بعد از کودک بخواین تا با آبرنگ کاغذ رو رنگ کنه و کلمات رو پیدا کنه.

بازی کلمات جادویی

7. لِی لِی با کلمات

تقریباً همه پدر و مادر ها با بازی لِی لِی آشنا هستن. با سه رنگ مختلف کلمات مورد نظر رو روی کاشی ها یا زمین بنویسین. از کودکتون بخواین تا یک رنگ رو انتخاب کنه و فقط روی اونها بپره، ولی قبل از پریدن روی هر خونه باید کلمه نوشته شده رو بدرستی و با صدای بلند بخونه.

بازی لی لی با کلمات

8. بازی های سایت کیدی

مجموعه بازی های آموزش کلمات انگلیسی سایت کیدی شامل 30 بازی مخصوص کودکان بوده که با روشی جذاب و سریع، یادگیری و تمرین لغات انگلیسی رو آسان میکنه و با استفاده از روش تکرار موجب گسترش دایره لغات کودک شما میشه. این بازی ها مختص تطابق تصاویر و اسامی بوده و هر سه جنبه تصویری، صوتی و نوشتاری در یادگیری کلمات رو پوشش میده.

بازی های سایت کیدی

اگه شما هم فعالیت یا بازی سرگرم کننده ای برای آموزش لغات زبان انگلیسی به کودکان میشناسین، حتماً با ما و بقیه والدین در قسمت نظرات این صفحه در میان بگذارین.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید